Mit jelent a mikrodermabrázió?
A mikrodermabrázió jelenleg a leghatékonyabb bőrcsiszolás, melynek során a bőr legfelső, elhalt hámrétegét távolítjuk el.
Miért szükséges bőrünknek a mikrodermabrázió?
Testünket bőrünk védi a külső hatásokkal szemben. Ez a védelem annyira erőteljes, hogy megakadályozza a bőr számára szükséges anyagok, például a vitaminok, hidratáló- és tápláló készítmények bejutását is a mélyebb rétegekbe. Ezért hiába kenjük be magunkat a legkiválóbb krémekkel, hatásuk nem látványos, és nem tartós, mivel a hatóanyagok nagy része a felszínen, az elhalt sejtekben szívódik fel, és nem jut el a bőr mélyebb rétegeibe. Az arcunkat és a testünket borító bőrfelületen lévő elhalt sejtjeinket testünk folyamatosan pótolja. A mikrodermabráziós kezelés felgyorsítja ezt a folyamatot azáltal, hogy eltávolítja ezeket az elhalt sejteket és jelentősen hamarabb alakulnak ki az új, friss bőrsejtek. Ennek eredményeképpen a szükséges hatóanyagok mélyebben fel tudnak szívódni és a bőr egészségesebb és frissebb lesz, valamint ha a mikrodermabráziós kezelést több alakalommal megismételjük, a sejtek állandó megújulásának eredményeképpen csökkennek a ráncok, a striák, a hegek mélysége is mérséklődik vagy akár el is tűnhetnek.
Milyen bőrproblémákra alkalmazható ez a kezelés?
• akne,
• aknés sebhelyek,
• öregedési foltok,
• laza, petyhüdt bőr,
• finom vonalak és ráncok,
• napkárosodott bőr,
• egyenetlen bőr textúra,
• érdes bőr,
• pórusok méretének normalizálása,
• bőr tónusának helyreállítása,
• dehidratált bőr,
• striák
Fájdalmas a mikrodermabrázió?
A mikrodermabráziós kezelés teljesen fájdalommentes. Valószínűleg a mikrodermabrázió legnagyobb előnye a többi alternatív bőrkezeléssel szemben, hogy a kezelést követően azonnal folytathatja a napi teendőit, enyhe bőrpír jelentkezhet, azonban ez egy órán belül el is múlik. A kezelés közben egy kellemes masszázsérzetet fog érezni, ami a vákuumhatás következménye.
Mennyi ideig tart?
A kezelési idő 10-30 perc. Attól függően változik, hogy arcot, nyakat, dekoltázst, vagy akár mindhármat egyszerre kezeljük vagy esetlegesen test kezelést végzünk.
Milyen javulást tapasztalok a bőröm állapotában?
Javulás már az első alkalom után tapasztalható, a bőr puhább tapintású, üdébb színű, szinte “lélegzik”. Ahhoz azonban, hogy a bőr felszínéről a szükségtelenül megvastagodott, elhalt réteget eltávolítsuk, több alkalomra van szükség. A kezelések előrehaladtával tapasztalható, hogy a bőr szinte újjászületik, simábbá és puhább tapintásúvá válik. A kozmetikai krémek, készítmények felszívódása, hatása lényegesen eredményesebb lesz. A pigment foltok eltűnnek, halványodnak.
Hányszor szükséges alkalmazni?
Annak érdekében, hogy jelentős eredményt érjünk el, egy kezeléssorozatra lesz szükség. Ez bármely területen 4-12 kezelést jelent, nagyjából 1-2 hetente ismételve. A kezelések száma elsősorban az adott bőr állapotától függ. A mikrodermabrázió hatásai hosszan tartóak, de nem véglegesek. Ha egy teljes kezeléssorozat után elérjük a kívánt eredményt, rendszeres utókezelés javasolt 2-3 havonta, hogy megőrizzék azt.
Milyen esetben nem szabad alkalmazni?
• Nyáron a fokozott UV sugárzás miatt pigmentfoltok jelenhetnek meg, mivel a kezelés fényérzékennyé teheti a bőrt.
• Akne, ekcéma, és egyéb gyulladásos, fertőző bőr állapot esetén.
• Láz és bármilyen betegség észlelése esetén
• Cukorbetegség esetén.
Miben különbözik a hagyományos peelingtől?
A mikrodermabráziós bőrcsiszolás, mélyebb, intenzívebb, mint a kémiai, illetve biológiai peelingek. Ezért bizonyos esetekben szünetet kell hagyni a kezelések között. Kúraszerűen 2 hetente javasolt 5-6 alkalommal. Általánosan hagyományos kezelésbe beépítve havonta, illetve bőrtípustól függően évszakonként egyszer javasolt megismételni. Férfi vendégek körében nagy népszerűségnek örvend, ők jobban igénylik a mechanikai behatást és a rögtön látható az eredményeket.
Mikrodermabrázió története:
Az első mikrodermabráziós készüléket 1985-ben Olaszországban fejlesztették ki, itt még alumínium-oxid port használtak a bőr csiszolásához, majd ezt vákuum segítségével szívták vissza a készülék tartályába. 1999-től kezdték el a zafir és gyémántfejes mikrodermabráziós készülékek gyártását. Itt már nem porral csiszoltak, hanem a vákuumcső kivezetéséhez speciális fejeket csatlakoztattak. Nagy előnye a zafir és gyémántfejes mikrodermabráziónak, hogy a bőrt egyénre szabottan tudjuk kezelni, mivel többféle érdességű fejek léteznek. Ezt bőrállapottól a kezelési területtől és érzékenységtől függően tudjuk kiválasztani. Már az első kezelés is látványos lehet, de mindenképpen kúraszerű alkalmazásra van szükség ahhoz, hogy hosszú távú eredményt érjünk el. A kezelés mellékhatása maximum bőrpír lehet, ami nagyon hamar eltűnik.
Készülékeink:
Forrás: https://mikrodermabrazio.hu/